Tiibvärav

Eestis on aiad ajalooliselt olnud oluline osa kodude ja kinnisvara ümbritsemisel. Traditsiooniliselt on Eestis kasutatud puit- või metallaiagaed, mis on vastupidavad ning sobivad hästi Eesti kliimatingimustega. Puidust aiad on sageli valmistatud immutatud puidust, et tagada nende vastupidavus niiskusele ja ilmastikutingimustele. Metallaiad võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest nagu teras või alumiinium ning neid saab kohandada vastavalt […]

Lipumast aias

Lipumast on konstruktsioon, millele kinnitatakse lipp, sümboliseerides rahvuslikku uhkust, identiteeti ja väärtusi. Lipumastid on oluline osa avalikust ruumist, kus neid kasutatakse sageli riigilippude, organisatsioonide lippude või spetsiaalsete sündmuste tähistamiseks. Eestis on lipumastid levinud nähtus, eriti riiklike ja avalike hoonete juures ning tähtsamatel avalikel väljakutel. Lipumaste võib leida ka koolide, spordikomplekside ja ettevõtete territooriumidelt. Need on […]

Liugvärav

Aia kindlaks ja vastupidavaks rajamiseks on oluline korralik vundament. Vundamendi tüüp sõltub valitud aiatüübist. Puitaeda ehitades võib vajalik olla postide betoneerimine maasse. Veenduge, et vundament oleks tasane ja stabiilne.

Automaatne värav

Enne ehitamist tuleb hankida vajalikud loa- ja ehitusdokumendid. Kontrollige kohalike omavalitsuste ehitusnõudeid ja esitage vajalikud taotlused. Järgige kõiki kehtestatud eeskirju ja protseduure, et vältida tulevasi probleeme.

Puitaed

Järgmine samm on materjalide valik. Valige aia jaoks sobiv materjal, nagu näiteks puit, metall või komposiitmaterjal. Valige vastupidav ja kvaliteetne materjal, mis vastab teie eelistustele, eelarvele ja kohalikele ehitusnõuetele.

Paneelaed

Esimene samm aia ehitamisel on projekteerimine. Selles etapis otsustate, millist tüüpi aed te soovite, millised on teie eelistused ja nõuded. Samuti mõõdetakse ja kaardistatakse aia piirjooned, et saaksite teada, kui palju materjali ja tööjõudu on vaja.