Tiibvärav

Eestis on aiad ajalooliselt olnud oluline osa kodude ja kinnisvara ümbritsemisel. Traditsiooniliselt on Eestis kasutatud puit- või metallaiagaed, mis on vastupidavad ning sobivad hästi Eesti kliimatingimustega. Puidust aiad on sageli valmistatud immutatud puidust, et tagada nende vastupidavus niiskusele ja ilmastikutingimustele. Metallaiad võivad olla valmistatud erinevatest materjalidest nagu teras või alumiinium ning neid saab kohandada vastavalt eelistustele ja stiilile.

Eestis on ka populaarseks saanud elupuuhekid, mis koosnevad tihedalt istutatud elupuudest, mis moodustavad aia tiheda ja rohelise piirde. See pakub privaatsust ja loob samal ajal kaunilt haljastatud keskkonna.

Lisaks traditsioonilistele puit- ja metallaiatele võib Eestis leida ka palju moodsamaid aedu, sealhulgas klaasaiad ja komposiitmaterjalidest valmistatud aiad. Klaasaiad on minimalistliku disainiga ning võimaldavad säilitada avatud ruumi tunnet ja vaadet ümbritsevale maastikule. Komposiitmaterjalidest aiad on vastupidavad ja nõuavad vähe hooldust, olles samal ajal esteetiliselt meeldivad.

Veel tehtud töid